Джерельна вода – це більше, ніж просто чистий і природний спосіб втамувати спрагу

Люди віками визнавали важливість джерел, цінуючи їхню здатність постачати чисту воду з надр землі, що нерідко слугувала справжнім рятунком у складних обставинах окремих людей і цілих громад. Чи не в кожного народу існують легенди про джерело-рятівника в часи війни чи посухи, як і про цілющі джерела із здатністю позбавити тої чи іншої недуги, тож недивною є і глибоко вкорінена віра в їх святість, переконання, що, напившись джерельної води, можна почерпнути силу самої землі.
Джерельна вода справді є однією з найбільш первозданних, незайманих й чистих серед прісних вод, адже походить із підземних водоносних горизонтів і на своєму шляху проходить, пробиваючись крізь шари різних порід, проходить природний процес фільтрації, насичуючись водночас корисними для живих організмів мікроелементами. Тому джерельна вода – це більше, ніж просто чистий і природний спосіб втамувати спрагу, це змога отримувати ряд елементів, важливих для нашого здоров’я й добробуту.
А головне, джерела мають надважливе значення для підтримання водного балансу інших поверхневих водойм, з них беруть початок судинки наших лісових екосистем – струмки, ба більше, багато великих річок, як от Дністер, починається з джерела.
Самі ж джерела – це місця, де підземна вода природним чином витікає з-під землі. Підземні води утворюють водоносні горизонти, які є своєрідними резервуарами вод. Джерело є результатом наповнення водоносного шару до такого рівня, що вода виливається на поверхню землі – іноді лише цівкою, іноді тимчасово після дощу або як стійкий потік, а відтак бувають постійні, сезонні, тимчасові, періодичні.
На території нашого Парку наразі виявлено 74 природні джерела.
Працівниками науково-дослідних відділень Парку приділяється особлива увага виявленню та фіксації місць знаходження водних джерел з метою подальшого моніторингу, відновлення, відтворення, впорядкування, а також продовження робіт з благоустрою для доступності й зручності мандрівників.

Новини

Стрітенська свічка власноруч

Майстерку з ароматом меду та відчуттям причетності до чогось дивовижного й дещо таємничого провели сьогодні фахівці відділу еколого-освітньої роботи та рекреації спільно зі Старосамбірський Центр дитячої та юнацької творчості. Сьогодні відвідувачі нашої майстерні – а їх було аж понад 40 – виготовляли з натуральної вощини Стрітенські свічки та декорували їх природними матеріалами.

  • Новини

Зимова підгодівля тварин

Протягом усього зимового періоду, у зв’язку із пониженням температури повітря та збільшення снігового покриву, працівниками служби державної охорони Парку проводиться підгодівля диких тварин. Працівники регулярно поновлюють корми у годівницях: розкладають сіно, насипають зерно, підвішують віники з листяних порід дерев. Це допоможе звірам перезимувати та зберегти і відновити популяції диких тварин.

  • Новини
  • Охорона

З коріння починається здоров’я та життєва сила дерева

Коріння трудиться в тіні, поки крона купається в променях захоплення і слави… хоч в багатьох відношеннях корені не менш цікаві, ніж листя, квіти й плоди, які вони допомагають творити. З коріння починаються їхнє здоров’я та життєва сила. Коріння дорослого дерева може поширюватися на відстань в три рази більшу за ширину крони дерева, і займати площу, […]

  • Екологія