Міжнародний день рисі

Рись з її невловимістю, грацією, особливими вухами з китицями, пронизливими очима та самітницьким характером символізує дику красу наших лісів. На жаль, через полювання, втрату середовищ існування та зменшення кількості здобичі рисям стало важко виживати протягом останніх десятиліть. Починаючи з 1970-х років, природоохоронні організації почали фіксувати зниження чисельності популяції цієї дикої кішки, і євразійська рись, яка власне живе на наших теренах, стала першим підтипом, взятим під охорону.

Через кілька років й інші види також потрапили до списків зникаючих та таких, що потребують захисту. В Україні рись живе в Карпатах й на Поліссі та внесена до Червоної книги 30 років тому.

Відтак з метою підвищення обізнаності про найбільшу кішку Європи та реальних загроз, які існують для неї, задля її охорони та збереження за ініціативи європейського природоохоронного транскордонного проєкту 3Lynx Project в 2017 був заснований Міжнародний день рисі, що, починаючи з 2018 року, відзначається щороку 11 червня.
Отож сьогодні пропонуємо вам дізнатись кілька цікавих фактів про цю чарівну хижачку.
Рись євразійська є найбільшим представником роду рисей і третім за величиною хижаком у Європі після бурого ведмедя та вовка.
Це дуже потайна істота. Рухається безшумно, звуки видає дуже тихі й практично не чутні, а її присутність у місцевості може залишатися непоміченою роками.
На відміну від більшості кішок, рись має короткий, товстий хвіст, який виглядає майже підстриженим та надає їй особливого силуету.


Ще одна характерна риса – чорні китички на кінчиках вух, які слугують кішці своєрідним підсилювачем слуху, дозволяючи точно визначити навіть найслабший звук здобичі.

Новини

Яглиця звичайна: злісний бур’ян чи цінний дар природи?

То хто ж вона ця яглиця звичайна (Aegopodium podagraria L.) – непрохана нахабна гостя, злісний бур'ян, створений природою вам дошкуляти й ускладнювати життя, а, може, в ній, як і у всякому творінні, все ж криється щось цінне й особливе?

  • Природа
  • Екологія
  • Новини

Таємниці одноквітки звичайної – самотньої красуні наших лісів

Одноквітка звичайна – представниця монотипного роду родини вересових (Ericaceae), багаторічна трав'яниста рослина з вишуканою базальною розеткою округлого шкірястого листя, над якою на надземному безлистому стеблі 5-15 см заввишки розпускається лише одна квітка

  • Природа
  • Новини

Всесвітній день охорони довкілля: подолання забруднення пластиком

5 червня світ відзначає Всесвітній день охорони довкілля (World Environment Day) – подію, що покликана привернути увагу до нагальних екологічних проблем і спонукати до дій задля збереження нашої планети. Цього року тема Дня – “Подолати забруднення пластиком” – особливо актуальна, адже пластик, що став невіднятною частиною нашого повсякденного життя, перетворився на глобальну загрозу. Проте, якщо […]

  • Новини
  • Екологія
  • Охорона