Міжнародний день рисі

Рись з її невловимістю, грацією, особливими вухами з китицями, пронизливими очима та самітницьким характером символізує дику красу наших лісів. На жаль, через полювання, втрату середовищ існування та зменшення кількості здобичі рисям стало важко виживати протягом останніх десятиліть. Починаючи з 1970-х років, природоохоронні організації почали фіксувати зниження чисельності популяції цієї дикої кішки, і євразійська рись, яка власне живе на наших теренах, стала першим підтипом, взятим під охорону. Через кілька років й інші види також потрапили до списків зникаючих та таких, що потребують захисту. В Україні рись живе в Карпатах й на Поліссі та внесена до Червоної книги 30 років тому.
Відтак з метою підвищення обізнаності про найбільшу кішку Європи та реальних загроз, які існують для неї, задля її охорони та збереження за ініціативи європейського природоохоронного транскордонного проєкту 3Lynx Project в 2017 був заснований Міжнародний день рисі, що, починаючи з 2018 року, відзначається щороку 11 червня.
Отож сьогодні пропонуємо вам дізнатись кілька цікавих фактів про цю чарівну хижачку.
Рись євразійська є найбільшим представником роду рисей і третім за величиною хижаком у Європі після бурого ведмедя та вовка.
Це дуже потайна істота. Рухається безшумно, звуки видає дуже тихі й практично не чутні, а її присутність у місцевості може залишатися непоміченою роками.
На відміну від більшості кішок, рись має короткий, товстий хвіст, який виглядає майже підстриженим та надає їй особливого силуету.
Ще одна характерна риса – чорні китички на кінчиках вух, які слугують кішці своєрідним підсилювачем слуху, дозволяючи точно визначити навіть найслабший звук здобичі.
Ця кішка є виключно м’ясоїдом, яка полює зокрема на різних гризунів, лисиць, зайців, регулюючи в такий спосіб їх чисельність, а, отже, забезпечуючи здоров’я лісових екосистем.

Новини

На Верх із Фаховим коледжем Львівського університету бізнесу та права

Туристичний шлях №5019 “На Верх” апробовували студенти та викладачі Фахового коледжу Львівського університету бізнесу та права, з яким вчора було укладено договір про співпрацю. Фахівці відділу еколого-освітньої роботи ознайомили екскурсантів з концепцією шляху, ключовими зупинками та планами з його розвитку та облаштування, які своєю чергою висловлювали свої думки щодо можливих інфраструктурних елементів, інформаційного наповнення, інтерактивних […]

  • Новини

Всесвітній день навколишнього середовища з малятами

5 червня світова спільнота відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища, покликаний зокрема нагадати про наші зобов’язання перед планетою, спонукати нас визнати відповідальність за збереження й захист довкілля та діяти, адже кожен з нас відіграє свою роль у підтримці та просуванні екологічної стійкості як для нинішнього, так і для наступних поколінь, й будь-яка дія, якою б […]

  • Новини

Вчимось граючись

Екологічні знання граючись здобували учні молодших класів Старосамбірського ОЗЗСО І-III ступенів м. Старий Самбір під час екоуроку з рухливими іграми та інтелектуальними конкурсами, творчими пошуками та креативними рішеннями, організованого та проведеного фахівцями відділу еколого-освітньої роботи та рекреації.

  • Новини