Коріння трудиться в тіні, поки крона купається в променях захоплення і слави… хоч в багатьох відношеннях корені не менш цікаві, ніж листя, квіти й плоди, які вони допомагають творити. З коріння починаються їхнє здоров’я та життєва сила.
Коріння дорослого дерева може поширюватися на відстань в три рази більшу за ширину крони дерева, і займати площу, що в 100 разів перевищує висоту стовбура, їх загальна довжина може досягати 80 км.
Звісно, основна місія коріння – це доставка води та мінералів. Але воно також служить якорем рослини, сховищем для вуглеводів, цукрів і білків та “фабрикою”, що виробляє важливі гормони, хімічний захист, ферменти, барвники та ароматизатори для решти дерева.
Хоча корені виконують однакові завдання, протягом еволюції з’явилися різні стратегії реалізації ключових функцій, а відтак, існують відмінності в формі коренів та архітектурі їх систем, де кожен виконує свою роботу і всі необхідні.
Загалом виділяють три основні форми кореневих систем: вертикальну, коли головний і бічні корені розвиваються в глибину ґрунту, горизонтальну (плоску), коли головний корінь відмирає, а бічні і додаткові розвиваються горизонтально, універсальну, коли корені розвиваються у всіх напрямках.
При цьому вибір стратегії розвитку кореневої системи зазвичай не стільки від генетичних параметрів, скільки від умов зростання. Досліджено, що усі корені дерев генетично здатні рости на глибину кількох метрів, але на величину заглиблення дуже впливають характеристики ґрунту.